CSE tehatex HAVO 2009 
  6.- De 21ste eeuw
  Woorden en ideeen in de publieke ruimte, zoals aanplakbiljetten, posters, neonreclame, stickers en T-shirts van argeloze voorbijgangers, maar ook internet en computerprogramma's kunnen een inspiratiebron zijn voor de hedendaagse kunstenaar.

6.1.- Het gedicht van de Nederlandse dichter van Lennep "Aan een Roosje" is door de kunstenaar Rombout Oomen uitgebeeld als de grootste muurschildering ooit in Amsterdam gemaakt.

6.2.- Het werk van Holzer confronteert je met het gegeven dat je heel veel reclames al niet meer ziet omdat je er immuum voor bent geworden. Je hebt een soort natuurlijk pantser aangemaakt tegen commerciele boodschappen.

6.3.- Beeldend kunstenaar Jeroen Jongeleen werkt vooral in de openbare ruimte. Hij kiest er bewust voor om onafhankelijk van opdrachtgevers te werken.

6.4.- De Venetiaanse kunstenares Monica Bonvicini (1965) leeft en werkt afwisselend in Berlijn en Los Angeles, nadat ze in de eerste stad de kunstacademie volgde. Haar werk bevind zich op het snijvlak van multimedia en architectuur.

6.5.- De kunstenaar Mark Wallinger heeft de protestactie van de vredesactivist Brian Haw exact gekopieerd en een plek gegeven in een museum in Londen.